Mezoneedling – Celem zabiegu jest przyspieszenie regeneracji skóry poprzez dostarczenie niezbędnych substancji aktywnych .  W ciągu kilku godzin po zabiegu rozpoczynają się procesy regeneracyjne.

image2

     Meso Needling to zaawansowany zabieg na skórę, który stymuluje produkcję i odnawianie kolagenu; powodując gładszy i ładniejszy  wygląd blizn i rozstępów . 

Jak to działa?

Sterylne igły pozostawiają tysiące szczelin w skórze i pomagają aktywnym składnikom przenikać w głąb skórzy :niezwiązany kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy, minerały, przeciwutleniacze. Zwiększa krążenie krwi w skórze, rozpoczyna się proces regeneracji. Wielokrotne nakłucia stymulują również powstawanie naczyń włosowatych, które są ważne dla zachowania dobrego krążenia krwi i utlenienia. Poprawia się gęstość i struktura skóry . Igly te powodują wiele małych mikropunktów w skórze właściwej. Mikrootworki  stymulują czynniki wzrostu w skórze, a w odpowiedzi wytwarza ona kolagen i elastynę – dwa z kluczowych elementów budowy naszej skóry.Struktura  skóry pozostaje w większości nietknięta, skóra leczy się w ciągu 4-7 dni po nakłuciach.

Jak postępować po zabiegu ?

Zaraz po mesoneedlingu występuje zaczerwienienie i może pojawić się łagodny obrzęk w leczonych obszarach skóry. W zależności od intensywności nakłucia może wystąpić lekkie strupowanie przez kolejne 7-10 dni. Zasadniczo twoja skóra wyleczy się w ciągu 3-5 dni i możesz wznowić normalne czynności. 

Po wygojeniu i powtórzeniu kilkukrotnie zabiegu blizna, rozstęp zrobią się bardziej spłycona/y i struktura ich zbliżona będzie do zdrowej skóry .   

      Przez kilka następnych dni należy unikać bezpośredniego światła słonecznego i ekstremalnych temperatur oraz nadmiernego moczenia miejsca poddawanego zabiegowi . Kilka razy dziennie należy smarować ją specjalistycznym kremem. 

      Aby uzyskać najlepsze wyniki, ważne jest, aby używać produkty po pielęgnacji, które zaleca specjalista. 

Jaka ilość zabiegów jest zalecana? 

Dla uzyskania najlepszych wyników zaleca się minimum 6 zabiegów. Zabiegi przeprowadza się w odstępie 4 tygodniowym.

mezoneedling

Męczą Cie blizny bądź uciążliwe rozstępy?? Zadzwoń 510051182

Close Menu